Rydzyk, Szyszko, 09.09.2017

 

Nie prymas, nie przewodniczący KEP. Szyszko: Duchowym przywódcą Polski jest o. Rydzyk

Wprost, 09.09.2017

Ojciec Tadeusz Rydzyk© LUKASZ KRAJEWSKI / FOKUSMEDIA.COM.PL Ojciec Tadeusz Rydzyk

 

Wirtualna Polska opisała wspólną konferencję o. Rydzyka i ministra środowiska Jana Szyszko. Minister nie szczędził pochwał w stronę redemptorysty, mówiąc m.in., że jest on „duchowym przywódcą Polaków”.

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się konferencja „Żywność darem dla życia i zdrowia – w świetle zagrożeń od GMO”. Wśród gości znaleźli się m.in. minister Jan Szyszko i ojciec Tadeusz Rydzyk. Jak informuje Wirtualna Polska obydwaj wygłosili kilkunastominutowe przemówienia, skupili się jednak nie na temacie genetycznie modyfikowanej żywności.

Już podczas powitania pochwały posypały się w stronę o. Rydzyka. Minister Szyszko nazwał go „duchowym przywódcą Polaków”. Zastanawiające jest to, że szef resortu środowiska nie wskazał np. prymasa Polski Wojciecha Polaka, czy choćby przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, którzy mają rzeczywisty wpływ na Kościół w kraju.

Z kolei o. Rydzyk zapewnił, że będzie modlił się za ministra Szyszko. – Żeby pan Bóg sprawił, że minister zwycięży w poniedziałek – mówił redemptorysta. W poniedziałek Szyszko i szef Lasów Państwowych stawią się przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, gdzie będą składać wyjaśnienia w sprawie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Minister środowiska liczy, że Bruksela cofnie zakaz ścinania drzew w tamtym rejonie.

msn.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS